fbpx

Hello World!

Cześć!  Witaj na naszym blogu, gdzie chcielibyśmy się przedstawić i przybliżyć Ci historię powstania naszej Kliniki Stomatologicznej FreshMedica!

Nazywamy się Paweł i Marta Świerzy, jesteśmy małżeństwem stomatologów. Poznaliśmy się na studiach lekarsko-dentystycznych w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Mimo ukończenia trudnych studiów i uzyskania tytułu lekarza dentysty, oboje czuliśmy niedosyt i chęć samodoskonalenia w dziedzinach, które uznaliśmy za najciekawsze. Dzięki ciężkiej pracy oraz odrobinie szczęścia udało nam się obojgu od razu po studiach dostać w Krakowie na upragnione specjalizacje (Paweł na chirurgię, Marta na ortodoncję)! W ciągu 5-letnich specjalizacji nauczyliśmy się leczyć najtrudniejsze przypadki i przeprowadzać najbardziej skomplikowane zabiegi. Zyskaliśmy ogrom doświadczenia ucząc się od najlepszych, a wszystko zwieńczone zostało rozległą dawką wiedzy podczas Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego. Jego zdanie było jednym z trudniejszych doświadczeń w życiu, ale dzięki wzajemnemu wsparciu udało nam się obojgu uzyskać tytuł specjalisty.

Po wieloletnich szkoleniach i pracy w Krakowie, postanowiliśmy zamieszkać na Śląsku, w rodzinnych stronach Pawła. Pragnęliśmy stworzyć wspólnie klinikę, która łączy światową jakość leczenia z osobistym podejściem.

Stawiamy na nowoczesne metody i technologie dla poprawy skuteczności leczenia i komfortu pacjenta. Wybieramy do zespołu tylko najlepszych lekarzy, by wspólnie konsultować i prowadzić kompleksowe leczenie naszych pacjentów. Jesteśmy gotowi dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z lekarzami oraz pacjentami na każdym etapie drogi do zdrowego uśmiechu.

Dlaczego FreshMedica? Zauważyliśmy, że w Tarnowskich Górach brakowało miejsca, w którym pełny proces diagnostyczno-terapeutyczny oraz kompleksowe leczenie stomatologiczne na wysokim poziomie byłyby dostępne pod jednym dachem. Postanowiliśmy nazwać naszą klinikę „FreshMedica” od naszego nazwiska Świerzy (Fresh) oraz centrum medycznego (Medica)!

Nasz gabinet zawiera 7 sal zabiegowych do profesjonalnego diagnozowania i leczenia pacjentów z przyłączem na łącznie 8 stanowisk pracy! Postawiliśmy na najwygodniejsze fotele stomatologiczne amerykańskiej firmy Adec oraz telewizory znajdujące się nad każdym fotelem, aby pacjenci mogli się czuć u nas jak najbardziej komfortowo.

Zbudowaliśmy specjalną salę do znieczuleń ogólnych w stomatologii, zgodną z najsurowszymi wymogami, wyposażając ją również w najbezpieczniejszy aparat anestezjologiczny. Ma ona własną poczekalnię, pokój wyburzeń oraz podjazd dla niepełnosprawnych. Wszystko dla poszanowania prywatności, bezpieczeństwa i komfortu pacjentów, którzy szczególnie obawiają się leczenia.

Uważamy, że nieodłącznym elementem nowoczesnej stomatologii jest wysokiej jakości sprzęt. Dlatego mamy dla Ciebie najdokładniejszy aparat RTG z szerokim polem obrazowania tomograficznego, znieczulenie komputerowe, skaner wewnątrzustny (zamiast wycisków), drukarkę 3D, tłoczarkę do szyn ortodontycznych, najdelikatniejszą piaskarkę EMS, młynek do zębów (tworzenie przeszczepów kostnych), wirówkę osocza bogatopłytkowego (wspomaganie gojenia), piezochirurgię (małoinwazyjną metodę chirurgiczną) i wiele innych!

To jeszcze nie koniec – znajdziesz nas w centrum pięknego śląskiego miasta – Tarnowskich Gór, bardzo dogodnej lokalizacji, blisko dworca PKP/PKS oraz zaledwie 20 km od lotniska w Pyrzowicach. Zapraszamy zatem wszystkich pacjentów ze Śląska, ale również innych części Polski i zza granicy.

 

Do zobaczenia w FreshMedica!

Marta i Paweł Świerzy

 

Może Ci się spodoba: