fbpx

Lekarze z tytułem specjalisty w dziedzinie ortodoncji

Stosujemy wszystkie rodzaje aparatów

Prowadzimy minimalnie inwazyjne leczenie zaburzeń estetycznych

Wielelotnie doświadczenie w leczeniu zaawansowanych zaburzeń zwarcia

Przyspieszamy długotrwałe leczenie piezochirurgicznie

Lekarze z tytułem specjalisty w dziedzinie ortodoncji

Stosujemy wszystkie rodzaje aparatów

Prowadzimy minimalne inwazyjne leczenie zaburzeń estetycznych

Wielelotnie doświadczenie w leczeniu zaawansowanych zaburzeń zwarcia

Przyspieszamy długotrwałe leczenie piezochirurgiczne

Chciałbyś cieszyć się harmonijnym uśmiechem? A może Twoje dziecko czeka leczenie ortodontyczne? Bez względu, na jakim etapie rozwoju zgryzu do nas przychodzisz, ortodonta w naszym gabinecie Freshmedica dostosuje leczenie i aparat na zęby indywidualnie do Twojego przypadku.

Zajmujemy się kompleksowym leczeniem, a także zapobieganiem wad zgryzu z wykorzystaniem najnowocześniejszych rozwiązań ortodontycznych. Nasi ortodonci szczegółowo analizują wszelkie nieprawidłowości w obrębie jamy ustnej i pozostają w ciągłej konsultacji ze specjalistami innych dziedzin stomatologii.

Plan leczenia opracowujemy ściśle w oparciu o indywidualne warunki zgryzowe, a także o potrzeby i oczekiwania Pacjenta. Dysponujemy szeroką gamą aparatów ortodontycznych – od tradycyjnych po przezroczyste nakładki. Wszystkie nasze aparaty zapewniają najwyższą estetykę i komfort noszenia.

Kiedy zgłosić się na wizytę do ortodonty?

Na pierwszą wizytę do ortodonty warto przyjść już z kilkuletnim dzieckiem, a najpóźniej przed ukończeniem przez dziecko 7 lat. Brak widocznej wady zgryzu nie oznacza bowiem, że rozwija się on prawidłowo.

Istnieje cały szereg objawów, których rodzice nie wiążą zwykle z uzębieniem, a które mogą świadczyć o rozwijającej się wadzie zgryzu lub predyspozycji do takiej. Zaliczają się do nich między innymi:

 • asymetria twarzy
 • nietypowy profil
 • chrapanie
 • spanie z otwartymi ustami
 • zgrzytanie zębami
 • obgryzanie paznokci, kredek, ołówków etc.
 • wada wymowy
 • brak przerw między zębami mlecznymi
 • ssanie kciuka

Kiedy dziecku zaczynają już wyrastać stałe zęby, należy zwrócić uwagę, czy układają się w łuku prawidłowo. Jeśli wyrastają one pod nieprawidłowym kątem – ukośnie lub poziomo, dolne zęby wychodzą przed górne i nie ma wystarczająco dużo miejsca na pojawienie się nowych zębów, należy bezzwłocznie udać się do ortodonty.

W przypadku dorosłych najczęstszym powodem odwiedzenia ortodonty jest niezadowolenie z estetyki swojego uśmiechu. Istnieje jednak cała gama objawów i dolegliwości (nie zawsze wskazujących jednoznacznie na problemy ze zgryzem), które ortodonta może wyeliminować zastosowaniem odpowiednio dobranej terapii ortodontycznej.

Należą do nich:

 • patologiczne starcia zębów
 • widoczna wada zgryzu w postaci stłoczeń, dużych diastem (przerw miedzyzębowych), lub nieprawidłowe ustawienie żuchwy i szczęki
 • trudności w zamykaniu ust
 • bruksizm (samoistne zgrzytanie zębami i zaciskanie ich)
 • uporczywe bóle głowy
 • bóle i trzaski w stawie skroniowo-żuchwowym

W Freshmedica konsultacja ortodontyczna jest również nieodłącznym elementem planowanego leczenia protetycznego. Zarówno ortodonta, jak i protetyk w naszej klinice leczą holistycznie, uwzględniając cały narząd żucia i jego powiązania z resztą organizmu.

Na czym polega leczenie ortodontyczne?

Ze względu na zupełnie różny poziom rozwoju kostnego u dzieci i dorosłych, leczenie ortodontyczne w obu przypadkach będzie znacznie się różnić.

W terapii ortodontycznej dzieci skupiamy się przede wszystkim na wspieraniu prawidłowego rozwoju. Wychwytujemy złe nawyki i uczymy, jak zastąpić je dobrymi.

Ortodonta w gabinecie Freshmedica przywraca również równowagę mięśniową za pomocą właściwie dobranej mioterapii oraz minimalizuje działanie nieprawidłowych czynników wzrostowych wraz z równoczesnym pobudzeniem rozwoju we właściwym kierunku.

W leczeniu dzieci stosujemy najczęściej wygodne aparaty, które dziecko samo może zdjąć – płytki akrylowe lub elastyczne trainery. Mają one działanie ortopedyczne – wpływają na właściwe ustawienie szczęki i żuchwy.

W przypadku dorosłych leczenie polega przede wszystkim na poprawie estetyki oraz przywróceniu poprawnej funkcji zgryzu. W klinice Freshmedica dysponujemy nowoczesną technologią, która umożliwia nam leczenie nawet najbardziej skomplikowanych wad ortodontycznych. W tym celu wykorzystujemy miniimplanty i minipłytki ortodontyczne, a także piezochirurgiczne zabiegi wspomagające cały proces leczenia.

Aparat na zęby stały

W naszej klinice oferujemy Pacjentom szeroki wybór aparatów stałych zapewniających wysoki komfort podczas noszenia. Aparaty ligaturowane są skuteczną metodą leczenia wad zgryzu, a przy tym bardzo atrakcyjną pod względem ekonomiczym. Samoligaturujące zamki systemu Damon natomiast tworzą najlepszy dostępny na rynku aparat stały zmniejszający częstotliwość wizyt oraz gwarantujący Pacjentowi jeszcze większą wygodę.

Wszystkie nasze aparaty stałe dostępne są w niewidocznej formie – jako aparaty kryształowe. Łuki aparatów stałych stosowane w naszym gabinecie Freshmedica są aktywowane termicznie, co znacznie podwyższa bezpieczeństwo leczenia oraz komfort odczuwany przez Pacjenta.

Aparat na zęby wyjmowany

Nowoczesna ortodoncja umożliwia również leczenie ortodontyczne specjalną, przezroczystą nakładką, którą Pacjent może w dowolnym momencie zdejmować. Taki aparat na zęby znacznie skraca czas leczenia, niosąc również za sobą ogromne walory estetyczne i higieniczne. Stosujemy to rozwiązanie w przypadku łagodniejszych wad zgryzu.

W Freshmedica dysponujemy dwoma rodzajami systemów nakładkowych: Invisalign® oraz Clear Aligner. W obu przypadkach Pacjent otrzymuje zestaw spersonalizowanych nakładek, które systematycznie wymienia według zaleceń ortodonty.

FAQ

Wizyta u ortodonty nie wymaga skierowania. Wystarczy sama chęć Pacjenta, by ją odbyć. Wielu Pacjentów trafia do ortodonty po sugestiach stomatologa, by rozpocząć leczenie ortodontyczne – i w takim przypadku skierowanie nie jest potrzebne.

Przed rozpoczęciem leczenia ortodontycznego niezbędne jest wyleczenie wszelkich ubytków oraz profesjonalne oczyszczanie zębów. Ortodonta zleca również wykonanie zdjęć rentgenowskich, które umożliwią mu wnikliwą ocenę warunków kostnych oraz położenia zębów. Niezbędne będzie także wykonanie modeli uzębienia.

Dopiero po tych zabiegach możliwe jest opracowanie indywidualnego planu leczenia. Cały proces przygotowawczy obejmuje więc zwykle kilka wizyt.

W naszej klinice dbamy o to, by przebiegał on sprawnie i szybko, dlatego zamiast tradycyjnych wycisków stosujemy skaner komputerowy. Dodatkowo jest to rozwiązanie dużo bardziej komfortowe dla Pacjenta, a opracowane dzięki cyfrowemu skanowaniu wirtualne modele uzębienia w 3D umożliwiają nam dokładną komputerową analizę zgryzu.

Wizyty kontrolne trwają najkrócej – zwykle nie więcej niż kilkanaście minut. W przypadku zakładania elementów aparatów stałych potrzebne jest zwykle do kilkudziesięciu minut.

Zaufali nam