fbpx

Piękne zęby na długie lata? Stomatologia zachowawcza w naszej klinice zapewni Ci utrzymanie prawidłowego stanu jamy ustnej – byś zawsze mógł cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem. Wierzymy, że kluczem do zdrowia jest właściwa profilaktyka, dlatego edukujemy naszych Pacjentów w zakresie prawidłowej higieny.

Nasze zaawansowane zaplecze technologiczne umożliwia nam wykrycie wszelkich nieprawidłowości i opanowanie ich jeszcze w początkowym stadium. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek problemów wdrażamy leczenie natychmiast, a Pacjentów bólowych i w innych nagłych okolicznościach przyjmujemy poza kolejnością.

Co to jest stomatologia zachowawcza?

Stomatologia zachowawcza, zwana też ogólną, jest główną dziedziną stomatologiczną. Swoim zakresem działania obejmuje profilaktykę oraz leczenie wszelkiego rodzaju ubytków. Wszystkie zabiegi stomatologii zachowawczej mają na celu utrzymanie jamy ustnej w zdrowiu, przedłużenie żywotności zębów oraz dbanie o ich estetyczny wygląd.

W jej skład wchodzą: badania kontrolne, leczenie próchnicy, zabiegi higienizacyjne (skaling, piaskowanie, polerowanie, fluoryzacja), leczenie nadwrażliwości zębów oraz takich problemów, jak krwawienie dziąseł, a także edukacja Pacjenta.

Leczenie próchnicy zębów

Stomatologia zachowawcza w gabinecie Freshmedica zapewnia nowoczesne procedury leczenia próchnicy z wykorzystaniem najwyższej jakości wypełnień. Każdy zabieg jest dla Pacjenta w pełni komfortowy i bezpieczny. Korzystamy z innowacyjnego systemu do znieczuleń komputerowych oraz z koferdamu, który zapewnia aseptyczność pola zabiegowego i umożliwia Pacjentowi swobodne poruszanie językiem oraz przełykanie śliny.

Po dokładnym usunięciu zmienionych chorobowo tkanek przystępujemy do odtworzenia prawidłowych struktur zęba – tak, by w pełni przywrócić jego funkcję oraz estetykę. Wykonujemy wypełnienia z należytą dbałością o każdy szczegół, dzięki czemu odbudowany w ten sposób ząb jest nie do odróżnienia od własnej tkanki Pacjenta.

Regularne wizyty kontrolne i higienizacyjne w naszej klinice redukują ryzyko wystąpienia próchnicy do absolutnego minimum.

Zaufali nam