fbpx

Precyzyjna praca pod mikroskopem operacyjnym

Pełna izolacja pola zabiegowego w koferdamie

Tor wizyjny z mikroskopu możliwy do wyświetlenia na TV

Materiały i sprzęt najwyższej jakości

Doświadczeni lekarze do zadań specjalnych

Precyzyjna praca pod mikroskopem operacyjnym

Pełna izolacja pola zabiegowego w koferdamie

Tor wizyjny z mikroskopu możliwy do wyświetlenia na TV

Materiały i sprzęt najwyższej jakości

Doświadczeni lekarze do zadań specjalnych

Nowoczesna leczenie endodontyczne odbywa się z użyciem zaawansowanej technologicznie aparatury, która pozwala na wysoką precyzję, a tym samym sprawność i skuteczność zabiegu. Jednym z takich narzędzi jest mikroskop stomatologiczny.

W trosce o bezpieczeństwo naszych Pacjentów, leczenie kanałowe pod mikroskopem w gabinecie Freshmedica odbywa się według najsurowszych procedur medycznych. Dodatkowo zastosowane przez nas innowacyjne znieczulenia sterowane przez mikroprocesor pozwalają na w pełni komfortowy zabieg.

Jak wygląda leczenie kanałowe pod mikroskopem?

Kanałowe leczenie zęba pod mikroskopem pozwala na znaczne powiększenie oraz podświetlenie pola zabiegowego. Wykorzystywane specjalne lupy i mikroskopy stomatologiczne pozwalają na opracowywanie kanałów z niesłychaną precyzją.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem w klinice Freshmedica odbywa się z zastosowaniem niezwykle wytrzymałych, a przy tym wyjątkowo giętkich nowoczesnych narzędzi wykonanych ze stopy niklu z tytanem. Wykorzystujemy również zaawansowane technologicznie systemy ultradźwiękowe.

Każdy zabieg odbywa się w wysoce sterylnych i izolowanych warunkach – w koferdamie. Nasze doświadczenie i szeroka wiedza w zakresie endodoncji pozwalają nam na skuteczne i bezpieczne leczenie nawet najbardziej skomplikowanych przypadków – takich jak perforacje, resorpcja korzeni czy złamane narzędzie dentystyczne w kanale.

Całość dopełnia dogłębna diagnostyka na każdym etapie leczenia. Trójwymiarowe zdjęcia zęba wykonujemy na miejscu, co oszczędza czas naszych Pacjentów i jeszcze bardziej usprawnia proces leczenia. Dokładne zobrazowanie kanałów na wykonanych zdjęciach pozwala nam ocenić ich specyfikę i zaplanować przebieg zabiegu.

Kiedy potrzebne jest leczenie endodontyczne?

Leczenie endodontyczne nie jest standardowym elementem stomatologii zachowawczej, tylko procedurą mającą na celu ratowanie zęba podczas zaawansowanych stanów zapalnych. W początkowych fazach próchnicy bakterie próchnicze atakują zewnętrzną warstwę zęba – szkliwo. Jeśli na tym etapie nie zostaną opanowane, przedostają się do znajdującej się głębiej zębiny. Jest to ostatni moment na leczenie zachowawcze – jeśli się go nie wdroży, próchnica dociera do najgłębiej położonych struktur zęba, czyli do silnie unerwionej miazgi połączonej z korzeniami.

Na tym etapie niezbędne jest leczenie kanałowe pod mikroskopem, które oczyszcza i dezynfekuje zainfekowaną miazgę oraz korzenie zębowe, wypełnia je substancją pochodzenia naturalnego – gutaperką, a następnie zamyka i zabezpiecza ząb. Końcową fazą leczenia jest odbudowa zęba.

Ile kosztuje leczenie kanałowe zęba pod mikroskopem?

Kanałowe leczenie zęba pod mikroskopem wymaga wysokich kwalifikacji lekarza oraz zaawansowanego sprzętu. Nie ma tu miejsca na brak precyzji i błędy, ponieważ cały proces leczenia ma na celu uratowanie chorego zęba, którego system korzeniowy ma skomplikowaną budowę. Kanały mogą występować w różnej konfiguracji; rozgałęziać się, zakrzywiać i łączyć ze sobą w sposób utrudniający lekarzowi opracowywanie ich.

To, ile będzie kosztować leczenie kanałowe pod mikroskopem, będzie więc zależne od stopnia trudności zabiegu oraz liczby leczonych kanałów.

Zaufali nam