fbpx

Pierwsza na świecie jednostka, w której stosowana jest nawigacja w technologii AR

Doświadczony specjalista chirurgii stomatologicznej i implantologii

Wieloletnie doświadczenie w leczeniu przypadków również beznadziejnych

Wykorzystywane materiały i implanty najwyższej jakości od zaufanych partnerów

Regeneracja utraconych tkanek kostnych i dziąsłowych

Pierwsza na świecie jednostka, w której stosowana jest nawigacja w technologii AR

Doświadczony specjalista chirurgii stomatologicznej i implantologii

Wieloletnie doświadczenie w leczeniu przypadków również beznadziejnych

Wykorzystywane materiały i implanty najwyższej jakości od zaufanych partnerów

Regeneracja utraconych tkanek kostnych i dziąsłowych

Implanty zębów to najnowocześniejsze i najczęściej zalecane przez lekarzy stomatologów uzupełnienia protetyczne brakujących zębów. Wykorzystywane w gabinecie Freshmedica implanty dentystyczne wykonane są z najwyższych jakościowo materiałów, dzięki czemu leczenie implantologiczne jest w pełni bezpieczne dla Pacjenta. Trwały, nieskazitelny i w pełni funkcjonalny uśmiech – to właśnie gwarantują nasze implanty stomatologiczne.

Jak wygląda implant zęba?

Implanty zębów, w przeciwieństwie do innych uzupełnień protetycznych, umożliwiają odbudowę całego zęba – łącznie z korzeniem. Zapewnia to odbudowę nie tylko niezwykle estetyczną, funkcjonalną ale również ochronną dla sąsiednich zębów, które nie muszą być nieodwracalnie oszlifowane. To właśnie funkcję korzenia zęba pełnią implanty stomatologiczne.

Implanty zębów składają się z trzech elementów: śruby wkręcanej w kość, łącznika przymocowanego do śruby oraz korony protetycznej, którą mocuje się do łącznika. Wszystkie materiały są w pełni biokompatybilne z ciałem człowieka, a do ich produkcji najczęściej wykorzystuje się tytan, cyrkon i porcelanę.

Leczenie implantologiczne – etapy

W naszym gabinecie podstawą opracowywania planu leczenia implantologicznego jest obrazowanie 3D tomografii stożkowej CBCT. Zdjęcie CBCT wykonujemy u nas na miejscu. Pozwala ono na analizę gęstości kości oraz na dokładne wymierzenie wysokości oraz grubości wyrostka zębowego w przyszłym łożysku implantu.

Jeśli diagnostyka wykaże, że doszło do zaniku kości, należy przeprowadzić ich sterowaną odbudowę, czyli augmentację. Jeżeli jednak wszystkie parametry kostne wykazują prawidłowość, przystępujemy do dobrania odpowiedniego rozmiaru oraz rodzaju implantu.

Leczenie implantologiczne wymaga ścisłej współpracy chirurga stomatologicznego oraz protetyka. Pierwszym etapem jest wszczepienie śruby implantu. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym przez specjalny system do znieczuleń komputerowych, dzięki czemu jest w pełni komfortowy dla Pacjenta. Po tym czasie następuje integracja kości ze wszczepem – trwa to maksymalnie 6 miesięcy.

Po tym czasie lekarz przystępuje do odbudowy widocznej części zęba, czyli zamocowania korony. Materiał i kolor korony dobierane są do reszty zębów oraz do preferencji Pacjenta.

Implanty zębów – dlaczego warto się zdecydować

Wspomniany wyżej zanik kości jest nieuchronnym następstwem utraty zęba. Bez odpowiedniego obciążenia nasze tkanki ulegają osłabieniu i zanikowi – ta sama reguła dotyczy tkanki kostnej. Po utracie zęba kościec szybko zaczyna zmniejszać swoją gęstość i objętość, dlatego tak istotne jest szybkie wdrożenie leczenia.

Implanty zębów są jedynym uzupełnieniem protetycznym, które odbudowuje nie tylko koronę zęba, ale także jego korzeń, który pełni niezwykle ważną funkcję w naszym zgryzie. Umiejscowione w szczęce implanty dentystyczne przejmują rolę korzenia, zapobiegając tym samym degradacji tkanek. Materiał, z którego wykonany jest implant, idealnie łączy się z ludzką kością i stymuluje jej pracę przez co nie dochodzi do zaniku, jak np. pod mostem protetycznym.

Dzięki pełnieniu naturalnego wsparcia dla naszych kości, implanty zębów zapewniają właściwą pracę całego narządu żucia. Razem z koroną stanowią najnowocześniejsze uzupełnienie protetyczne gwarantujące najwyższą estetykę i trwałość. Są też najbardziej komfortowym rozwiązaniem protetycznym – zachowują się i są w odczuciu niemal zupełnie jak własne zęby.

Zaufali nam