fbpx

Biały uśmiech jest oznaką zdrowia, higieny i witalności. Niestety z różnych powodów nie każdy posiada go naturalnie, poza tym na kolor naszych zębów ma też ogromny wpływ nasza dieta i styl życia. Z wiekiem nasze zęby ulegają również naturalnemu ściemnieniu.

Profesjonalne wybielanie zębów u dentysty sprawia jednak, że jasny, nieskazitelny uśmiech jest w zasięgu każdego.

Wybielanie zębów w gabinecie to gwarancja bezpieczeństwa, skuteczności i długotrwałości efektów. Wykorzystujemy zaawansowany technologicznie sprzęt i preparaty, a nad wszystkim czuwa wykwalifikowany specjalista.

Na czym polega wybielanie zębów?

Wybielanie zębów polega na usuwaniu z ich głębokich warstw przebarwień za pomocą nadtlenku wodoru, który ulega rozpadowi. Substancje czynne przenikają kanalikami zębowymi do szkliwa i zębiny, gdzie łączą się z przebarwieniami, a następnie je utleniają. Efektem są dużo jaśniejsze zęby.

Ile trwa wybielanie zębów?

Wybielanie zębów w gabinecie Freshmedica zamyka się na jednej wizycie i trwa ok. 60-90 min. Po tym czasie następuje stabilizacja koloru, dlatego po zabiegu Pacjenta obowiązuje tzw. biała dieta, którą powinien stosować przynajmniej  2 tygodnie. Wyklucza ona spożywanie pokarmów mogących zabarwić zęby.

Efekty utrzymują się nawet do 3 lat. Jest to jednak uzależnione od diety Pacjenta oraz od regularności wizyt higienizacyjnych.

Wybielanie zębów w naszym gabinecie

Wybielanie zębów w naszym gabinecie przeprowadzamy z wykorzystaniem innowacyjnej technologii PrevDent. To pierwszy system wybielający na świecie, który poza poprawą estetyki zębów zapewnia również ich wewnętrzną odbudowę.

Najpierw rozbijamy i usuwamy głęboko osadzone w zębach plamy dzięki odpowiednio skomponowanemu preparatowi PrevDent.

Kolejnym etapem jest wybielanie za pomocą połączenia 6% aktywnego tlenu ze skoncentrowaną ilością nano-hydroksyapatytu (nHAp). Mieszanka tych związków wnika w strukturę zęba, usuwając z niego przebarwienia i jednocześnie remineralizując go.

Hydroksyapatyt stanowi główny składnik szkliwa zębów (ok 97%). Dostarczenie go w serum PrevDent odbudowuje strukturę zębów i poprawia ich powierzchnię. Wybielanie zębów tą unikatową metodą zapewnia więc dużo bielszy i zdrowszy uśmiech.

Wybielanie zębów u dentysty – dlaczego warto?

Obecnie wybielanie zębów jest możliwe dla każdego w domowym zaciszu – na rynku znajdziemy dużo metod wybielających w postaci past, proszków lub pasków na zęby. Nie brakuje również pomysłów na wybielanie domowymi metodami, jak np. soda oczyszczona, czy cytryna.

Należy jednak pamiętać, że samodzielne próby rozjaśniania szkliwa podrażniają i uszkadzają zarówno je, jak i dziąsła. Wybierane metody często polegają na zastosowaniu kwasów powodujących erozję szkliwa lub substancji ściernych, które uszkadzają jego powierzchnię – w efekcie czego nasze zęby są jeszcze bardziej podatne na przebarwienia.

Wybielanie zębów u dentysty daje nam pewność, że uzyskamy efekt, o jakim marzyliśmy i nie nabawimy się podrażnienia ani zniszczenia zębów. W gabinecie Freshmedica ogromną wagę przywiązujemy do pełnego bezpieczeństwa Pacjenta i dbałości o Jego zdrowie podczas każdego zabiegu. Dodatkowo umożliwiamy Państwu zdrowe wybielanie rewolucyjną metodą PrevDent.

Zaufali nam