fbpx

Gabinet stomatologiczny dla dzieci
– Nasze wyróżniki w leczeniu najmłodszych!

Gabinet stomatologiczny dla dzieci
– Nasze wyróżniki w leczeniu najmłodszych!

Młody zespół uśmiechniętych
i cierpliwych lekarzy

Dla trudnych 
przypadków: 
Specjalista pedodoncji

Kompleksowa opieka stomatologiczna na najwyższym poziomie

Telewizor z bajkami 
nad głową pacjenta

Duży wybór książek
dla dzieci w poczekalni

Nagrody dla dzielnych pacjentów

Młody zespół uśmiechniętych
i cierpliwych lekarzy

Dla trudnych przypadków:  Specjalista pedodoncji

Kompleksowa opieka  stomatologiczna na najwyższym poziomie

Telewizor z bajkami  nad głową pacjenta

Duży wybór książek
dla dzieci w poczekalni

Nagrody dla dzielnych pacjentów

Najmłodsi Pacjenci naszego gabinetu Freshmedica są przyjmowani w szczególny sposób – z pełnym poszanowaniem dla ich wrażliwości oraz bogatej gamy potrzeb. Nasz wykwalifikowany stomatolog dziecięcy prowadzi wszystkie wizyty w przyjaznej i sprzyjającej zdrowemu rozwoju dziecka atmosferze.

Dokładamy wszelkich starań, by stomatologia dziecięca w naszej klinice zapewniała dzieciom same bezstresowe i interesujące chwile, dlatego dodatkowo podczas leczenia stosujemy kolorowe wypełnienia, a po zakończeniu wizyty mały Pacjent dostaje od nas miły upominek.

Stomatolog dziecięcy – jaki powinien być dla małych Pacjentów?

Nie wystarczy, by stomatolog dziecięcy był dobrym stomatologiem – musi mieć również świetne podejście do dzieci, wysoką inteligencję emocjonalną i odpowiednie kwalifikacje. W naszej klinice dentysta dziecięcy jest specjalistą w swojej dziedzinie, przygotowanym do kompleksowej opieki stomatologicznej nad dziećmi.

Stomatolog dziecięcy w Freshmedica od pierwszej wizyty zaznajamia dziecko z fascynującym światem zdrowia oraz tajnikami swojej pracy. Dziecko ma też możliwość zadawania pytań odnośnie narzędzi i aparatury stomatologicznej.

Dobry dentysta dziecięcy daje małemu Pacjentowi czas na oswojenie się z nowym otoczeniem, dźwiękami i zapachami. Nie uważa rozmowy z dzieckiem za stracony czas, tylko za fundamentalny element każdej wizyty. Przystępuje do badania i leczenia dopiero wtedy, kiedy dziecko jest na nie gotowe. Jeżeli mały pacjent ma dużo potrzeb leczniczych, a mimo usilnych starań lekarzy i rodziców nie chce się poddać leczeniu, wskazane jest zastosowanie znieczulenia ogólnego. W naszym gabinecie Freshmedica przeprowadzamy je bezpiecznie pod opieką wykwalifikowanego anestezjologa. Dzięki narkozie pacjent unika przykrych doświadczeń oraz groźnych powikłań związanych z niepodjęciem leczenia stomatologicznego.

Co to jest lakowanie i lakierowanie zębów?

Stomatologia dziecięca w dużym zakresie skupia się na profilaktyce. W jej ramach wykonuje się dwa podstawowe zabiegi: lakowanie zębów i lakierowanie zębów.

Lakierowanie zębów polega na pokryciu powierzchni zdrowych zębów materiałem bogatym we fluorki. Wzmacnia on szkliwo i uodparnia je na szkodliwe działanie kwasów.

Lakowanie zębów natomiast jest zabiegiem, podczas którego stomatolog dziecięcy pokrywa zagłębienia i bruzdy zębów trzonowych i przedtrzonowych specjalnym lakiem szczelinowym. Dzięki temu do szczelin w zębach nie mają dostępu resztki pokarmu oraz zanieczyszczenia. Dodatkowo lak uwalnia fluor, dzięki czemu pełni również chemiczną ochronę przed próchnicą.

Oba zabiegi są zupełnie bezbolesne dla dziecka i trwają zaledwie kilkanaście minut.

Kiedy zabrać dziecko pierwszy raz na wizytę do stomatologa dziecięcego?

Regularne kontrole stomatologiczne powinny odbywać się już po wyrośnięciu pierwszego zęba mlecznego. Natomiast pierwsza wizyta adaptacyjna powinna odbyć się jeszcze wcześniej – ponieważ dziąsła, błona śluzowa, język i stawy skroniowo-żuchwowe są równie ważnymi elementami narządu żucia, co zęby.

Wczesna wizyta adaptacyjna usprawni także przyzwyczajanie dziecka do gabinetu stomatologicznego i da lekarzowi pełną możliwość przeprowadzenia jej w taki sposób, by dziecko czuło się w pełni bezpieczne, nie doświadczyło niechcianej ingerencji w swoją jamę ustną i samo nie zmagało się z bólem.

Nie należy odwlekać pierwszej wizyty do momentu, aż dziecko doświadczy problemów z zębami – wywoła to u niego niepotrzebny stres i przykre skojarzenia rzutujące na późniejsze nastawienie do wizyt stomatologicznych.

Zaufali nam