fbpx

Paweł Świerzy

Memo:

Specjalista chirurgii stomatologicznej. Współwłaściciel Kliniki.

Urodził się w Tarnowskich Górach. Uczęszczał do Liceum Ogólnokształcącego nr II im. Stanisława Staszica w Tarnowskich Górach. W latach 2006-2011 studiował na kierunku lekarsko-dentystycznym w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Studia ukończył z piątym najlepszym wynikiem na roku.

W latach 2012-2018 pracował jako lekarz dentysta rezydent – młodszy asystent, w Zakładzie Chirurgii Stomatologicznej Uniwersyteckiej Kliniki Stomatologicznej w Krakowie w ramach odbywanej specjalizacji. W latach 2014-2017 zatrudniony w School of Medicine in English, Jagiellonian University prowadził zajęcia i edukował studentów zagranicznych w zakresie chirurgii stomatologicznej. Dwukrotnie wyróżniony dyplomem “Outstanding Educator” dla najlepszego nauczyciela akademickiego w latach 2014/2015 oraz 2015/2016. W 2018 roku po zdaniu Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego z drugim wynikiem w kraju otrzymał tytuł specjalisty chirurgii stomatologicznej.

Od roku 2011 zatrudniony jako chirurg stomatologiczny i implantolog w wielu Klinikach w Krakowie i Małopolsce. Od zakończenia studiów uczestnik wielu kursów z zakresu chirurgii stomatologicznej, implantologii, chirurgii periodontologicznej w kraju i za granicą. Zajmuje się wszelkimi zabiegami z zakresu chirurgii stomatologicznej – również tymi najtrudniejszymi, implantologią, regeneracją kostną okołoimplantacyjną, chirurgią periodontologiczną (terapiami regeneracyjnymi, resekcyjnymi, plastyczną chirurgią śluzówkowo-dziąsłową), chirurgią ortoodntyczną (w tym chirurgiczne przyspieszanie leczenia ortodontycznego, zakotwienia szkieletowe, augmentacja tkanek twardych i miękkich przed planowanym leczeniem).

Od 2019 roku prowadzi Projekt dotyczy prac badawczo-rozwojowych nad wykorzystaniem technologii rzeczywistości rozszerzonej w nawigacji implantologicznej. Jako pierwszy na świecie opracował wraz zespołem i wdrożył nawigację AR w chirurgii jamy ustnej. Za prowadzony projekt został wyróżniony nominacją do Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2021.

Prywatnie tata Melanii, Mileny i Radosława. Zapalony narciarz, amator siatkówki, literatury fantasy, gotowania i muzyki rock&metal.

W skrócie:

Doświadczony specjalista z wieloletnim doświadczeniem w zakresie leczenia najtrudniejszych przypadków schorzeń jamy ustnej oraz odbudowy braków zębowych implantach. Twórca innowacyjnej w skali świata nawigacji implantologicznej opartej na rzeczywistości rozszerzonej.

Wykształcenie:

 • Alma mater: Uniwersytet Jagielloński
 • Staż podyplomowy: Miejskie Centrum Stomatologii Podgórze w Krakowie
 • Specjalizacja: Uniwersytecka Klinika Stomatologiczna w Krakowie, Poradnia Chirurgii Stomatologicznej
 • Kursy i kongresy: 200+

Zajmuje się:

 • chirurgia stomatologiczna
 • implantologia
 • regeneracja tkanek twardych i miękkich
 • profilaktyka onkologiczna
 • periodontologia
 • chirurgia periodontologiczna
 • chirurgia ortodontyczna
 • kompleksowe plany leczenia