fbpx

Dawid Borowik

Memo:

Doświadczony lekarz, specjalista anestezjologii i intensywnej terapii. Prowadzi znieczulenia dzieci i dorosłych od 1990. Jest długoletnim pracownikiem Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Zabezpiecza znieczulenia wziewne, dożylne i dotchawicze oraz  prowadzi pacjentów w Oddziałach Intensywnej Terapii.

Znieczulenia wykonuje z pełnym zabezpieczeniem w leki i sprzęt, które mogą być potrzebne w powikłanych przypadkach łącznie ze wstrząsem anafilaktycznym. Znieczulenia wykonuje z udziałem doświadczonej pielęgniarki anestezjologicznej. Używa nowoczesnych i bezpiecznych leków – anestetyków o krótkim czasie działania, wśród których są leki przeciwbólowe, uspokajające i leki znieczulenia dożylnego.

Przed każdym zabiegiem stomatologicznym ze znieczuleniem przeprowadza wnikliwy wywiad lekarski, monitoruje przebieg znieczulenia i uczestniczy w procesie budzenia aż do bezpiecznego przekazania osoby znieczulanej pod opiekę innej osoby dorosłej.

Jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Zabrzu. Od 1996 roku pracował w Szpitalu Klinicznym nr 1 w Zabrzu, od 1998 r w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 4 w Bytomiu, od 2004 do 2006 pracował w Szpitalu Klinicznym w Singen w Niemczech, od 2006 pracował w szpitalu miejskim w Piekarach Śląskich, Knurowie i Sosnowcu. Od 2009 pracuje w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu w Oddziale Klinicznym Kardioanestezji i Intensywnej Terapii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

W czasie swojej pracy zawodowej uzyskał tytuł specjalisty Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Bierze udział w licznych kursach szkoleniowych, konferencjach i kongresach naukowych. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Anestezjologii i Intensywnej Terapii.

Aktywny członek Ruchu Światło-Życie rejonu tarnogórskiego i chórzysta w chórze Fresco. Uwielbia aktywność fizyczną – jest uczestnikiem amatorskiej sekcji tenisa stołowego w Tarnowskich Górach, a ponadto pływa i gra w piłkę nożną. Wspólnie z żoną zajmuje się projektowaniem ogrodów i terenów zielonych. Kocha także grę na gitarze, książki, filmy, dalekie podróże i dobrą kuchnię.

W skrócie:

Doświadczony specjalista anestezjologii. Pracownik Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu w Oddziale Klinicznym Kardioanestezji i Intensywnej Terapii. Od wielu lat bezpiecznie znieczula pacjentów w trakcie zabiegów różnych specjalności.

Wykształcenie:

  • Alma mater: Śląska Uniwersytet Medyczny
  • Staż podyplomowy: ….
  • Specjalizacja: 
  • Kursy i kongresy:

Zajmuje się:

  • znieczulenie ogólne
  • narkoza stomatologiczna