dentysta dziecięcy Tarnowskie Góry

W leczeniu dzieci niezwykle ważne jest odpowiednie podejście. Dlatego najmłodszych pacjentów zapraszamy na wizyty adaptacyjne, na których mały pacjent zapoznaje się z lekarzem, sprzętem oraz otoczeniem gabinetu. Dzięki temu na kolejnych wizytach dzieci są mniej zdenerwowane oraz chętniej poddają się leczeniu.

Pierwsze wizyty obejmują również elementy profilaktyki stomatologicznej – lakierowanie i lakowanie zębów. Lakierowanie zdrowych zębów materiałem bogatym w fluorki wzmacnia szkliwo i pokrywa je ochronną warstwą odporną na działanie kwasów. Lakowanie natomiast polega na pokryciu głębokich bruzd i zagłębień w młodych zębach trzonowych i przedtrzonowych lakiem szczelinowym, który wypełnia bruzdę oraz uwalnia fluor, dzięki czemu zabezpiecza zęby przed próchnicą.

stomatolog dziecięcy Tarnowskie Góry

Zabiegi lecznicze staramy się wykonać w najkrótszym możliwym czasie. Dodatkowymi argumentami mającymi przekonać małych pacjentów do leczenia są na pewno kolorowe wypełnienia oraz upominki, które dostają dzielni pacjenci po zakończonej wizycie. Nasi lekarze zadbają o to by pozytywne nastawienie młodych pacjentów do leczenia stomatologicznego zaowocowało na przyszłość.