Implantologia Tarnowskie Góry

mplanty są przełomowym osiągnięciem w stomatologii. Z założenia implant pozwala odtworzyć nie tylko koronę zęba, lecz także jego korzeń, umożliwiając wykonanie uzupełnienia stałego nawet w wypadku całkowitego braku zębów. To świetna alternatywa dla ruchomych protez, które pomimo wysokiej jakości wykonania, zazwyczaj wiążą się z pewnym dyskomfortem dla pacjenta.

Podstawę planowania stanowi obraz 3D tomografii stożkowej CBCT przyszłego łożyska implantu. Badanie to można wykonać u nas na miejscu zaraz po skierowaniu przez lekarza na konsultacji. Lekarz ocenia gęstość kości oraz precyzyjnie odmierza grubość i wysokość wyrostka zębodołowego w miejscu przyszłej implantacji. Od tego badania zależy również czy wcześniej nie należy przeprowadzić zabiegu augmentacji kości. Jeżeli wszystkie parametry kostne są prawidłowe dobiera się odpowiedni rozmiar i rodzaj implantu.

Implanty Tarnowskie Góry

Uzupełnienie brakującego zęba za pomocą implantacji przebiega w dwóch etapach i wymaga ścisłej współpracy dwóch specjalistów – chirurga i protetyka. W pierwszej kolejności odbywa się wszczepienie chirurgiczne tytanowej śruby (najczęściej zintegrowanie wszczepu z kością trwa około pół roku), które wykonywane jest w znieczuleniu miejscowym sterowanym komputerowo dla maksymalnego komfortu pacjenta. Następnie protetyk odpowiada za odbudowę korony brakującego zęba/zębów na implancie z wysoką precyzją tak by efekt leczenia był jak najbardziej naturalny.